آزمون EPT | آمادگی آزمون EPT در زبان گستر | زبان گستر مشهد

آمادگی آزمون EPT در زبان گستر

زبان انگلیسی

در زبان گستر مشهد

Zaban Gostar
زبان گستر

آزمون EPT

آزمون EPT  مخفف عبارت English Proficiency Test  است که این آزمون توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 8+ برای دانشجویان و متقاضیان دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی طراحی شده است.

آزمون EPT زبان گستر

آزمون EPT مناسب کسانی است که دارای مدارک بین المللی  مثل آیلتس و تافل نیستند و و می بایست نمره ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

اين آزمون به صورت فصلي برگزار ميگرديد، اما از ارديبهشت 92 تا كنون هر ماه برگزار شده است.

مي توان آزمون زبان ای پی تی را با آزمون بين المللي TOEFL PBT مقايسه نمود. تنها تفاوت آن با آزمون TOEFL اين است كه بخش شنيداري و نگارش ندارد.

سطح سختي اين آزمون مانند تافل دكتري يا همان آزمون زبان عمومي دكتري است .

آزمون EPT نمره منفي ندارد و نمره حد نصاب قبولي در آن، 50 است.

سطح سختي اين آزمون مانند تافل دكتري يا همان آزمون زبان عمومي دكتري است .

EPT دانشگاه آزاد شامل 100 سوال بوده كه از این تعداد،  ۳۰ سوال به درک مطلب، ۳۵ سوال به لغات و ۳۵ سوال به گرامر اختصاص داده شده است.

لازم به ذكر است كه اين دسته بندي بسته به هر آزمون كمي متغير مي باشد، يعني ممكن است در يك آزمون تعداد سوالات گرامر 30 سوال و واژگان 40 سوال باشد.

آزمون EPT نمره منفي ندارد و نمره حد نصاب قبولي در آن، 50 است.

تفاوت آزمون EPT و MSRT

یکی از سوالاتی که برای عده کثیری از شرکت کنندگان در آزمون های دکتری مطرح می شود تفاوت میان دو آزمون ام اس آر تی و ای پی تی می باشد .

می توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر می باشند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری می باشد که این بخش در آزمون MSRT برگزار میشود ولی در آزمون EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون EPT  با MSRT در زمان برگزاری می باشد آزمون ای پی تی بصورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT  عدم وجود نمره منفی در این امتحان می باشد.

طریق ثبت نام و هزینه آزمون EPT

ثبت نام در آزمون زبان ای پی تی برای کاربران پیچیدگی بخصوصی نخواهد داشت این کار از طریق این وبسایت  صورت می پذیرد و شما می توانید با ساختن یک حساب کاربری برای خود نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید.

شما پس از ساخت اکانت کاربری خود به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت مبلغ مربوطه شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است هزینه ی آزمون EPT در زمان نگارش این مطلب معادل هشتاد هزار تومان می باشد.

ساختار آزمون از نظر طبقه بندی سوالات به چه صورت است؟

EPT دانشگاه آزاد شامل ۱۰۰ سوال بوده که در جدول زیر می توانید تعداد سوالات هر بخش آن را به تفکیک مشاهده نمایید:

Reading Vocabulary Grammar کل
۳۰ سوال ۳5 سوال ۳5 سوال 10۰ سوال

این دسته بندی بسته به هر آزمون کمی متغیر می باشد.

اعتبار این مدرک چه مدت است و آیا خارج از کشور نیز دارای اعتبار است؟

این مدرک از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است.

مقایسه آزمون EPT با دیگر آزمون های مشابه

آزمون EPT را می توان با آزمون بین المللی تافل (TOEFL PBT) مقایسه نمود و تنها تفاوت آن این است که بخش شنیداری و نگارشی ندارد .
همچنین در مقایسه با آزمون MSRT ، این آزمون به صورت ماهانه برگزار می شود و در کلیه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک حین مصاحبه دکتری معتبر است.

محتوای کلی آزمون با آزمون EPT تفاوت چندانی ندارد اما MSRT علاوه بر ساختار آزمونEPT که شامل لغات، گرامر و درک مطلب می باشد، مهارت شنیداری ( Listening ) داوطلبان را نیز مورد سنجش قرار می‌دهد.

موسسه زبانگستر مشهد با ارایه جزواتی که در سایت www.zabangostar.ir آورده است کار شما را برای جستجوی این منابع راحت کرده است.

لغات آزمون EPT چندان سخت نیست و با مطالعه کتاب هاب ۵۰۴ و کلمه های ضروری تافل ( که در همین سایت موجود است) می توانید تا حد زیادی از نظر لغات خود را برای این آزمون آماده کنید.

برای مهارت گرامر نیز شما باید کتاب های مرجعی مانند گرامر تافل کاغذی و لانگ من را مطالعه کنید البته خلاصه ای از این گرامر در جزوئ EPT   ارایه شده در این سایت به همت دکتر مسعود نوربخش و سرکار خانم دکتر افسانه چرخکار تهیه شده است.

برای بخش درک مطلب یا همان READING شما نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارید که می توانید با مطالعه نمونه سوال های سالهای گذشته این آزمون خود را به سطح آمادگی مطلوب برسانید.

فراموش نکنید که چالش اصلی در این آزمون زمان است در نتیجه روی مهارت تست زنی سرعتی میبایست تمرکز کنید.

دوره های  Reading  موسسه زبان گستر در 10 جلسه به شما تکنیک هایی را خواهد آموخت تا در حداقل زمان ممکن و حتی در بعضی از سولات بدون خواندن متن قادر به پاسخ دادن به سوالات باشید.

منابع آزمون EPT

۱– Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
۲– Barron’s Essential Words for TOEFL
۳– ۱۱۰۰ Words You Need to Know
۴– ۵۰۴ Essential Words
۵– TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱)

 

آزمون MSRT & EPT

جهت آزمون EPT  خود با کارشناسان ما تماس گرفته و رایگان مشاوره بگیرید.

 

فرم ثبت نام در زبان گستر

ثبت نام کنید

توجه: رمز عبور شما بطور خودکار ایجاد می شود و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

فرم ورود به زبان گستر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

فرم درخواست مدرس

فرم زیر را پر کنید

زبان گستر